29.10 – Piatok – už nikdy

Posted on 29. októbra 2010

0Už nikdy nebudem hovoriť dopredu časové plány stavby. Keď poviem čo plánujem, tak sa to určite posunie. Mali sme zajtra betónovať základy ale nakoľko sa pokazila betónová pumpa tak z toho nič nebude. Zajtra sa dorobí finálne zapaženie a uchytenie šalungu.

Len na občestvenie pamäti, zoberme si stavbu od začiatku. Chlapi už mali dávno doma piť čaj a o našej základovke len v dobrom rozprávať. Hneď samotné výkopy trvali aj tri krát tak dlho ako zvyčajne. Na pripomenutie linka na príspevky z prvých dní. Nakoniec sa našiel spôsob ako bojovať s podmienkami, len nás to stálo kopec síl.

Zdĺhavé bolo hlavne vždy na druhý deň opravovať, čo sa zosunulo a popadalo za noc. Pokiaľ sa prišlo na systém aby nám zem nebúrala šalung tiež to chvíľku trvalo. Šalung a zapažovanie, ktoré sa robilo dnes, sa štandardne nerobí. Zvyčajne netreba až toľko istenia a toľko šalovania. Veď už aj v obchode kam chodíme pre dosky sa pýtali čo s nimi robíme. Len my sme si nie 100% istí tou zeminou. Všetko sa zpevňuje aby nám to betón nepoposúval.

Dnes sa mi podarilo dostať na stavbu skôr a tak som nafotil aj veci, ktoré sa robili včera a nemal som ich nafotené. Snažil som sa zachytiť aj detaily pre fajnšmekrov. Oni by mohli pochopiť/nájsť rozdiel medzi našou stavbou a “štandardnými postupmi”.

Reklamy