02.11 – Utorok – betónovanie základov

Posted on 2. novembra 2010

3Konečne betónujeme. Čakanie na tento okamžik bolo skoro ako na Godota. Betón dohodnutý na 10:00, ale nakoniec prišiel až okolo 14:30. Celkom slušný sklz a nie veľmi pekná vizitka pre betonárku.

Hlavný problém bolo stihnúť čo najviac betónu naliať do základov, nakoľko posun času nám nehral do kariet. Veľmi skoro sa zotmelo a po tme sa betónovať nedá. Nepodarilo sa nám zabetónovať komplet základy, ešte zostalo asi 10-15cm. Vyrieši sa to keď sa bude betónovať deka.

To len dúfam, že prídu načas, nakoľko tam je nutná podmienka robiť to za svetla.

Doplnené po rannej obhliadke:

Treba si dávať pozor kedy vám dovezú betón. Žiaľ betonárka využila fakt, že nebola dobrá viditeľnosť a ku koncu ten betón bol viditeľne horší. Ako laik neviem posúdiť, či príčinou bol horší betón priamo z betonárky alebo to mali na svedomí chlapi, ktorí obsluhovali betónovú pumpu a domiešavače.

Taktiež, keď sa chlapi začali ponáhlať a cez pumpu púštali dávky silnejšie, ako by sme si predstavovali, tak náš šalung aj napriek tomu koľko bol vystužovaný sa jemne poprehýnal v niektorých častiach. Tak to dopadne keď sa už robotníci ponáhľajú. Naštastie to bolo vždy len do vnútornej strany a vonkajšie rozmery zostali zachované. Vonkajší šalung bol ešte silnejší.

Pri ďalšom betónovaní si na dochvílnosť dáme pozor. Doska musí byť 100% a radšej ich vrátime naspäť, keď prídu neskoro, akoby sme sa mali ponáhlať a celá precízna práca víde na nivoč.

Do niektorých častí sme dali železo na spevnenie a pre naviazanie ďalšieho betónovania.

Reklamy