22.11. – Nedokumentovateľné práce pokračujú

Posted on 22. novembra 2010

1Dlhšie som sa neozíval a nepísal na blog. Nebolo to tím, že by sa na dome nepracovalo, len to boli také papierové dohadovačky. Ani neviem kde začať.

Najskôr sme uvažovali o odvodnení pozemku. Spraviť drenáže a snažiť sa dostať preč vodu, ktorú na pozemku máme a zabrániť novej pritekať. Po viacerých diskusiach s dodávateľmi, hľadaním na internete a triezvej úvahe, sme túto robotu odsunuli do časti “finálne úpravy pozemku”.

Mali sme zopár debát s dodávateľom montovanej stavby ohľadom detailov, ktoré nám neboli jasné. Pre nedočkavcov už prezradím dodávateľa montovanej stavby. Dodávateľom je firma Bienhaus z Pezinka. Bienhaus montuje na Slovensku domy koncernu Bien-Zenker.

Na to aby mohla stavba prebiehať bez problémov potrebujeme mať na pozemku prípojku elektriky. Práve dnes som dal žiadosť na ZSE o zmluvu o pripojení. Paralelne, ak počasie dovolí, budeme realizovať samotné pripojenie t.j. rozkopeme cestu, položíme kábel a všetko zapojíme.

Nakoľko chceme využiť prítomnosť rýpadla na pozemku, na štvrtok sú objednané dve tatrovky štrku, ktorým chceme obsypať základy. Základy momentálne vyzerajú ako stavba v Benátkach. Stavbári nemajú gondoly a preto treba tieto jamy zahrabať.

Tiež chceme základovú dosku natrieť penetračným náterom na ochranu proti nepriazni počasia.

Reklamy
Posted in: Ostatné, Pozemok