28.12 – Znovu do práce

Posted on 28. decembra 2010

0Po chvíľke oddychu a aktívneho športovania sme znovu na Slovensku. Dúfame, že nám tento krát bude počasie priať, nakoľko sa termín montáže domu nezadržateľne blíži. Pred nami je ešte zopár úloh, ktoré musíme pred samotnou montážou zvládnuť.

Najdôležetejšia úloha je nalepiť hydroizoláciu. Nakoniec sme sa rozhodli, že ju budeme lepiť len pod múry a v dvoch vrstvách. Hydroizolácia na nás už čaká v stavebninách. Len je jej celkom dosť a tak sa musím rozhodnúť, ako ju donesiem na stavbu. Či ju zoberiem všetku a uskladním (ěste neviem kde), alebo ju budem môcť nechať v stavebninách a po častiach nosiť na stavbu.

Druhá dôležitá úloha je pozahŕňať okraje dosky zeminou. To sú tie jamy, ktoré vznikli po kopaní do V. Najskôr som si myslel, že ich zasypame štrkom. To by podľa môjho laického rozumu pôsobilo na okolie ako “ručne kopaná studňa” a z ílovitých vrstiev by voda stekala práve do štrku. Tu by sa hromadila a ťažko odtekala ďalej. Rozhodli sme sa preto postupovať nasledovne. Teraz jamy zasypať zeminou a potom neskôr poriadne zhutniť, aby hustota zeme pri dome bola vyššia ako na ostatných miestach na pozemku.

Niektoré povinnosti sa nám podarili sprocesovať aj bez našej prítomnosti. Ako je možné vidieť na fotkách, máme naištalovaný elektromer. Dnes som poslal naspäť podpísanú zmluvu o dodávke elektriny. Dúfam, že už nebudeme potrebovať žiadny generátor elektriny a plne si sami vystačíme.

Na záver, aspoň zo dve fotky ako to vyzeralo na svahoch počas dovolenky.

Reklamy