14.01 – Boli sme na výlete…

Posted on 15. januára 2011

2… a to priamo sa pozrieť ako sa ten náš dom vyrába. Firma Bienhaus, zástupca koncernu Bien-zenker, ponúka túto možnosť pre svojich zákazníkov. Podľa slov pána Orolína, zástupcu firmy Bienhaus, túto možnosť nevyužíva veľa stavebníkov. My sme ale trošku špecifický a hlavne veľmi zvedavý.

Náš dom sa vyrábal v najmenšom montážnom podniku koncernu, ktorý sa nachádza neďaleko lyžiarskeho strediska Stuhleck. Cesta nám trvala približne dve a pol hodiny cesty pokľudným tempom. Vyrazili sme ráno o 8:00 z Bratislavy. Cesta aj napriek zlému počasiu rýchlo ubieha. Diskutujeme o všetkom možnom. Po pol jedenástej sme už stály pred závodom kde nás čakal sprievodca.

Samotnú prehliadku výroby, ak chcete vidieť vo výrobe práve váš dom, treba dôsledne naplánovať. Dom je vo výrobe len dva dni a potom sa expeduje. Podľa slov sprievodcu tento montážny závod vyhotoví do týždňa približne päť domov. Celá výroba bola tomu pozriadená a bolo vidieť, že jednotlivé remeslá sú dokonale zvládané a harmonizované. Je to zvlášny pocit vidieť vlastný dom ako sa pripravuje vo výrobe a vedieť, že už o pár dní bude stáť na pozemku. Sprievodca odpovedal na všetky naše otázky a veľmi ochotne popisoval celý postup výroby domu.

Pre mňa osobne to bol celkom silný zážitok. Škoda len, že som batériu do fotoaparátu neskontroloval pri odchode a hneď pri prvej fotke už signalizovala skoro vybitá. Zopár fotiek aj napriek tomu dokázal spravit.

 

Reklamy
Posted in: Ostatné