17.01 – Viac dní v zajatí asfaltu..

Posted on 17. januára 2011

0Sobota:

Počasie sa s nami dnes znovu pekne zahralo. Celý deň krásne počasie aj napriek Aladinovej predpovedi jemných prehánok ráno o desiatej.

Preto som dnes počkal, čo nastane o desiatej a až potom sa vybral na pozemok. Nič sa neudialo, bolo krásne. Teda podľa našich parametrov. Polooblačno a veľmi veterno. Ideálnejšie by už bolo len s slnečno s vetrom. Tak som počkal dopoobedia, o tretej som usúdil, že je čas. Išiel som domov, na taký neskorší obed, najedol sa a hor sa do práce.

Zobral som penetrák, pomocníkov a začalisme natierať.  Podarilo sa nám asi tak polovicu obvodu keď mi kvapla prvá kvapka na nos.  Nechcelo sa mi veriť, že by malo pršať. Našťastie nepršalo, len trošku spŕchlo.  Asi tak ako ked potrebujete navlhčiť košelu pri žehlení. To ale stačilo na ukončenie penetrovania, zbalenie všetkých vecí a hor sa domov. Dúfam len, že v noci nebude pršať a zajtra budeme môcť pokračovať.

Nedeľa:

Ráno sme sa zobudili do pekného rána. Počasie nám včera akoby povedalo, veď neblbnite, bude lepšie. A bolo. Krásne slnečné počasie, ktoré by človek nehádal do tohoto ročného obdobia. Keďže bolo veľmi pekné počasie, dilema, či penetrovať len pod múry nás upustila. Natierali sme celú dosku. Takže sme to pekne napenetrovali a čakali na Jura. Juro riešil havarijnú situáciu v dome.  Prasklo potrubie kúrenia a vytápalo ich. Keď prišiel, hneď nám povedal, čo si o lepení hydroizolácie len pod múry myslí a tak sme lepili doradu. Počasie priamo. Makali sme ako o dušu a potiahli až do 03:00.

Na moje veľké prekvapenie, nedali sme ani jednu celú vrstvu hydroizolácie. Holt, išlo to pekne, len malé kroky to dávalo.

Pondelok:

Pre urgentnosť nalepenia hydroizolácie som si ešte včera v noci pýtal dovolenku v práci. Moja prosba bola vyslyšaná. Týmto ďakujem šéfovi. Tak sa pondelok znovu niesol v podobnom duchu ako skončila nedeľa. Juro dal ráno opraviť svoj profi horák a ja som na neho čakal v stavebninách. Tam bola uskladnená posledná časť hydroizolácie. Okolo dvanástej sme boli na pozemku a hor sa do práce.

Počasie znovu prialo a práca išla od ruky, ukončila ju až veľmi silná hmla o 18tej. Na zajtra, utorok, som mal dojednanú dovolenku už skôr, takže pokračujeme.

ps. keď človek fyzicky pracuje, to písanie mu až tak nejde.

Reklamy