01.02 – Intermezzo

Posted on 1. februára 2011

0Isto sa pýtate, čo sa bude diať ďalej. Veci sa majú nasledovne. Na pozemku nič nové. Doska je pekne zasnežená a v očakávaní kedy príde dom.

Fotky žial mám len veľmi pochybnej kvality, nakoľko fotoaparát odcestoval aj s Jankou na sústredenie. ( mimochodom, niekto ochotný zapožičať ľubovoľný kompakt? ) Veď sa môžte sami presvečiť.

Dnes,  som bol vo firme MarkoGas zaniesť podklady na realizáciu plynovej prípojky. Trošku ma prekvapili tvrdením, že SPP robí pripojku len na hranicu pozemku. My, nakoľko neplánujeme mať z predu domu plot, sme chceli dať prípojku až ďalej na úroveň garáže. Budeme musieť od tejto varianty upustiť a vyriešiť plynovú prípojku ináč. Zrejme ju osadíme čo najbližšie k susedovmu plotu.

Taktiež sme uvažovali, či sa neoplatí zainvestovať do fotovoltanických článkov na prípravu elektrickej energie. Nerobili sme veľké prepočty o výhodnosti alebo nevýhodnosti. Rozhodli sme sa viac menej hned, z dôvodu vysokej počiatočnej investície sme to odložili na neskôr. Možno o takých 6-7 rokov túto otázku znovu otvoríme.

Realizácia výstavby domu je “nahrubo” naplánovaná na týždeň od 14.2. Uvidíme, hádam sa podarí termín dodržať a počasie nám bude priať. dovtedy máme čas vymýšlať ako bude dom vyzerať vnútri a aké budú zariaďovacie predmety.

Reklamy