23.02 – Bez problémov ani na krok

Posted on 23. februára 2011

3Dnešný deň mal byť v znamení montáže väzníkovej strechy, no nebolo tomu tak. Poďme pekne po poriadku.

Ráno trošku meškám a na stavbu prichádzam až okolo 8:15. Montážnici zo včera už pripravovali veci na podmurovávanie pod jednotlivé panely. Kamión so strechou tu ešte nebol. Neviem, prečo som si povzdychol “ach to sú už slováci”.

Kamión prišiel okolo 9:10, pekne naložený väzníkmi. Trošku ma prekvapilo, prečo nebol zaplachtovaný. Veď ak by bola víchrica, alebo snehová búrka tak to krovu veľmi neprospeje. Nevadí ideme vykladať. Tu chlapi nemali až taký systém ako rakúšania. Nešli pekne postupne z kamiónu priamo na strechu, len si zložili strechu na pozemok. Malo to aj výhodu, kamión mohol skôr opustiť stavenisko.

Medzi tým montážnici začali podmurovávať jednotlivé panely. Približne okolo 11tej už išiel prvý väzník na dom a s ním aj sklamanie. Chlapi zistili, že strecha nejak nepasuje. Začali premeriavať dom a zistili, že za noc asi o 80cm narástol. Trošku prúser. Netreba plakať, ale riešiť.

Zopár telefonátov riešenie a riešenie je na svete. Túto strechu zbaliť a doniesť novú. Vraj o dva týždne :( Montážnici nie sú veľmi potešení nakoľko im pribudlo roboty, musia zafóliovať všetky panely.

Na záver je tu aj jedna dobrá správa. Strecha by mala prísť už túto sobotu a nie až o dva týždne. Zaujímavé ako aj takáto, v podstate negatívna informácia vie potešiť. Len treba nastaviť očakávania dostatočne nízko.

Reklamy
Posted in: Montáž domu