26.02 – Prišiel krov a pasuje

Posted on 26. februára 2011

1Dnes pekne ráno už o 8:00 zarovno so žeriavom prišli chlapi a aj kamion so strechou. Pokiaľ nebol prvý väzník hore, bolo cítiť jemnú nervozitu, či bude pasovať. Teraz sa ale nebolo treba ničoho obávať. Väzník zapasoval a tak smele do rošády. Novú strechu vyložiť a starú naložiť.

Potom chlapi dali dole fólie, ktoré sa dávali pre prípad dažďa a dali pomúrnice. Na ne už dalej ide krov. Viac o tom neviem napísať nakoľko som sa nestihol zaučiť a ani som neodpočul nakoľko chlapi rozprávali po maďarsky medzi sebou.

Viac hádam napovedia fotky. Na záver musím chlapov pochváliť. Keď som večer prišiel, už na stavbe neboli, ale plot za sebou pekne zatvorili. Maličkosť ale majú u mňa plusové body a naozaj ma potešili. Proste to vyzeralo tak ako má a ako to vídavať smerom na západ od naších hraníc.

Vsuvka pre tých ktorí uvažujú o montovanom dome z takýchto panelov a vedú dlhé diskusie, či treba mať inštalačnú predstienku alebo nie dávam jednu nápovedu. Pýtajte sa na detail spájania jednotlivých panelov. Ako má firma vyriešené montážne otvory. My sme rozmýšlali ako neporušiť parozábranu pri ťahaní elektriky ale nikto nás neupozornil, že montážne otvory sú omnoho problematickejšie.

Ešte upresním terminológiu. Montážny otvor je otvor cez ktorý sa uchytávajú jednotlivé steny. Tu je obrázok otvoreného montážneho otvoru.

Detail na uchytenie panelov o seba (Montážny otvor)

A tu zas uzavretého montážneho otvoru.

Detail na už zakrytý montážny otvor

Technológia sa môže líšiť, ale takto to vyzerá u nás na stavbe.

Reklamy
Posted in: Montáž domu