13.03 – Manuálna práca nám príliš nevonia

Posted on 13. marca 2011

0ale napriek tomu sa jej venujeme. Poďme ale pekne po poriadku. Nenapísal som dlhšie žiadny príspevok, nakoľko som sa nestíhal stavbe veľmi venovať. Finišovali práce na streche. Teraz už máme komplet okapy a zvody. Tento víkend sme chceli zrušiť naše “jazierka”. Ako vodná priekopa nestoja za veľa, na chov rýb sa taktiež nehodia a hlavne na nich nevieme postaviť lešenie. Lešenie potrebujeme na tatranský profil, ktorý sa má dávať tento týždeň. Dnu by sa tento týždeň mal začať montovať strop a sadrokratónové podhľady.

Najskôr som mal dohodnuté “JCB”čko z dediny. Keď v sobotu prišiel, povedal, že je na to trošku veľký a zavolal ochotne kamarátom s menším strojom. Jeden nemohol a druhý až v nedeľu. Nevadí, my sme aspoň povyťahovali všetky laty, o ktoré bolo robené zapažovanie pri stavbe základov.

V nedelu prišiel chalan s “UNC”čkom. Prišiel, pozrel na zem a zaváhal, či nezapadne. Následne usúdil, že vyskúša a uvidí. Vyskúšal a uvidel. Asi po 2m zapadol. Skúsili sme nejaké triky ako ho dostať von, no nepodarilo sa. Tak chalan odišiel zhánať pomoc aby ho niekto vytiahol.

Nám nebolo pomoci a dali sme sa ručne zahrabávať “jazierka”. Požičali sme si od suseda fúrik a hor sa na to. Ako za trest. Neviem koľko fúrikov sme nanosili ale fotka pred a po by sa mohla dať ako finálová do súťaže “Najdi desať rozdielov”.

Chalan od “UNC”čka nejak nechodil ale objavil sa chalan od “JCBčka”. Keď nás videl povedal, nech sa na to vykašleme a že to príde v pondelok ráno spraviť. Tak sa na to tešíme. Uvidíme aké to celé bude mať pokračovanie.

Poznámky pod čiarou:

– voda sa pri hádzaní zeminy spenila a trošku ju cítiť, čím to asi bude?

– po takomto dni, zjete aj klince.

– naštastie celý deň viac menej bez zranení, len jeden krát kladivom do holene.

Reklamy
Posted in: Pozemok