23.03 – Na pohľad nie až tak veľký pokrok

Posted on 23. marca 2011

3Presne ako sme čakali. Časy keď nám dom rástol pred očami sú už zrejme za nami. Na dome sa maká, ale už tie práce nie sú tak viditeľné pre laika. Momentálne prebieha ťahanie káblov všetkých druhov. Od elektrických po ethernetové.

Druhá partia robí stropné konštrukcie a stropnú parozábranu. Tu sme aj narazili na jemnú disharmóniu medzi remeslami. Elektrikári nevedeli, že u nás je trošku odlišná stropná konštrukcia ako v iných domoch od Bienhausu. Chlapi nič nepovedali a tak sa v miestnostiach, kde už je stropná parozábrana, ale ešte nie je natiahnutá elektrika musia vysekávať káble aj do tejto parozábrany. Následne sa tieto diery budú musieť vytmeliť. Škoda, kebyže sa to vie, tak prvý deň elektrikári nerobia otvory na zásuvky ale vyzekajú si potrebné diery a všetko by bolo elegantnejšie spravené. Celý “problém” nastal v tom, že latovanie je robené do šikma a na stenách po obvode je jedna lata. Táto lata znemožnuje elegantne bez porušenia len odhrnúť parozábranu a tak viesť káble.

Taktiež sa začala oprava tatranského profilu, na ktorý som upozornil v predchádzajúcom príspevku. Dodávateľská firma sa k tomu čelom a už sami videli potrebu to prerobiť.

 

Reklamy