01.05 – Sviatok práce

Posted on 1. mája 2011

2Nepracujeme, uctievame. Na dome sa nám roboty za týždeň pohli. Vystriedala sa partia, ktorá robila tatranský profil. Už je to lepšie i keď nie úplne podľa predstáv. Nechápem, prečo hneď nemohla nastúpiť táto partia. Ušetrili by sme si kopec nervov a času. Problém je, že niektoré časti sa nedajú opraviť bez toho, aby sa celý tatranský dal dole a nanovo, z nových latiek, dal hore.

Skontrolovali sme celú stropnú parozábranu, pozalepovali jednotlivé chyby, zatmelili prestupy káblov a následne sa izolovalo. Dávala sa fúkaná izolácia CLIMATIZER PLUS. Fúkaná bola do výšky 28cm. 28 cm preto, aby po približne 10 percentnom opadnutí ostalo 25cm izolácie. Nebol som priamo pri aplikácii tejto izolácie, tak aj fotky sú len z výsledku. CLIMATIZER PLUS je celulózová izolácia, ktorej základ tvorí celulózové vlákno. Na prvý pohľad to vyzerá ako chuchvalce prachu keď doma dlhšie nevysávate :) Ešte šťastie, že sme vzduchotechniku naťahali pred zateplením. Neviem si veľmi dobre predstaviť aby sa tam ludia pohybovali teraz.

Začala sa aj montáž externých žalúzií. Niektoré, tie viac používané budú ovládané elektricky. Tie menej používané budú manuálne.

Montéri z firmy Bienhaus pozatierali kotvy, ktorými sa prichytávala stavba o základovú dosku tekutou hydroizoláciou. Taktiež prelepovali parozábranu v montážnych otvoroch. Táto parozábrana bola poškodená pri samotnej montáži stien a diskutovali sme o jej oprave už vtedy. Bolo mi povedané, že pri montovaní pasívnych domov, je tento detail vyriešený. Netreba po montáži opravovať parozábranu.

Z firmy NAL Slovakia sme si zadovážili vodomernú šachtu. Tento systém vodomernej šachty sa mi javil ako najlepšia voľba do našich podmienok. Všetci susedia majú buď murovanú alebo betónový prefabrikát a stále majú tieto šachty zatopené. Keďže som nevedel do akej hĺbky bude treba kopať zobrali sme tú najhlbšiu 1250mm. Podľa geológa nezamŕzajúca hĺbka ílovitej zeminy je až 140cm, ale dúfam, že bude v pohode a nebudú s ňou problémy pri osádzaní a následne pri prevádzke.

Reklamy
Posted in: Montáž domu, Voda