14.06 – Neriešiteľný problém ?

Posted on 14. júna 2011

10Áno, aj pri ďalšej fáze sa vyskytol problém. Žiaľ problém, ktorému sme sa mohli poľahky vyhnúť. Keď prišlo na realizáciu stropu a začali sme presne počítať výšku podlahy, zistili sme, že svetlá výška miestnosti by bola len 248,5 cm. Tento fakt nás tak prekvapil, že sme okamžite začali diskusie s dodávateľom (firma Bienhaus).

Paradoxne, už pri výbere firmy, sme sa o tento údaj veľmi zaujímali. Janka chcela čo najvyššiu svetlú výšku, ale ja som ju presvečil, že uvádzaných 254cm v štandardných stavebných popisoch je postačujúce.

Momentálne je situácia nasledovná. Svetlá výška od spodnej hydroizolácie po spodnú hranu stropného latovania je 269cm. Podľaha podľa štandardného popisu má byť v hrúbke 15,5cm. Všetky veľké okná a terasové dvere sú osadené na túto výšku. Na stropné latovanie sa majú osadiť CD profily na uchytenie sadrokartónu a 1,5cm sadrokartón. Minimálna výška CD profilu je 3,5cm. To znamená, že na strope musíme ešte rátať s piatimi centimetrami.

Ak by sa niekto pýtal ako je to v projekte tak tam svetlá výška miestností 260 cm pri 12cm skladbe podlahy.

Pre riešenie problému so svetlou výškou dodávateľská firma navrhla nasledovné riešenia.

  1.  zhodiť stropné latovanie, ktoré bolo hrúbky 4cm a nahradiť ho latovaním o hrúbke 2cm a väčšej šírke. Takto by sa získali 2 cm.
  2. znížiť skladbu podlahy. Použitím lepšieho materialu, lepší izolačný polystyrén a anhydridový poter namiesto betónového, by sa skladba podlahy 12cm. Takto by sa ušetrili 3cm.
  3. zhodiť stropné latovanie, zhodiť parozábranu a tepelnú izoláciu (climatizer plus). Stropné latovanie by sa dalo medzi väzníky a parozábrana by bola medzi väzníkmi a samotný väzník by bol v parozábrane obalený. Takto by bolo síce viac spojov, ale spoje na celkom rozumnom mieste. Pre lepšiu ilustráciu pripájam obrázok. Červenou je znázornená parozábrana.

Každé z týchto riešení má svoje pre a proti. Žiaľ ani jedno z týchto riešení sa nám na 100% nepozdáva a stále hľadáme nejaké iné riešenie tohoto problému.

V komentároch môžete aj vy navrhnúť nejaké riešenie a ako by ste postupovali vy v takejto situácii.

Reklamy
Posted in: Montáž domu