19.08 – Znovu niečo

Posted on 21. augusta 2011

1Teraz to ide na stavbe ako v lete na saniach. Dom sme formálne prebrali a už treba len dorobiť “maličkosti”. Žiaľ dve zásadné maličkosti som si pri preberaní nevšimol. Lepšie povedané neuvedomil.

Prvá “maličkosť”:

Nakoľko bol problém so svetlou výškou firma prišla s návrhom ako zdvihnúť stropnú konštrukciu a tak docieliť aspoň 254cm svetlej výšky. Realizácia bola trošku odlišná  ako navrhovali, ale dajme tomu o.k (ak by sa to spravilo na prvý krát poriadne. viď foto nižšie) Nemysleli, ale na jeden detail. Ako uchytiť parozábranu na obvodové múry. Parozábranu vôbec nedávali dole z obvodových múrov a nechali ju prichytenú o vnútorný sadrokartón. Nakoľko sa tento sadrokartón má ďalej upravovať a aj stropný sadrokartón pôjde vyššie treba parozábranu uchytiť ináč. Priznám, neviem ako, kde a akým systémom, zatiaľ čakáme na návrh.

Druhá “maličkosť”:

Znovu to súvisí so svetlou výškou jednotlivých miestností. Nakoľko sa strop zvyšoval, jednotlivé priečky medzi izbami sú jednoducho nízke. Ak teraz položíme stropný sadrokartón nad každú miestnosť, tak nám vznikne medzi týmto sadrokartónom a stropom (parozabranou) priestor o výške cca 6cm nad skoro celým domom. Naša obava je, či toto nebude pôsobiť nepriaznivo na zvukovú izoláciu medzi jednotlivými izbami. Predsalen, montovaný dom je čo do zvukovej izolácii na tom horšie ako poroterm a kebyže si ešte spravíme takúto “ozvučnicu” ponad celý dom neviem neviem.

Pri pôvodnom konštrukčnom riešení bolo stropné latovanie prichytené o priečky a samotná priečka sa dotýkala climatizéru. Takže bolo zabezpečené, že zvuk ktorý spravíte v miestnosti bude určite tlmený cez stropný sadrokartón a aj climatizér. Áno viem, že climatizér prd utlmí ale je to stále viac ako čistý vzduch.

Reklamy
Posted in: Montáž domu