16.10 – Príprava na plyn a elektriku do domu

Posted on 16. októbra 2011

0Je to nezvyčajné v nedelu robiť takéto práce, ale minibáger bol voľný dnes, tak sviatok nesviatok dnes sa kopalo. Isto viete, že tieto pozemné a kopacie práce nemám ani trošku rád. Dnes to ale išlo celkom hladko. Čo sme vlastne spáchali?

1. potrebovali sme popri dome spraviť výkop pre vedenie plynoinštalácie do technickej miestnosti. Tam bude umiestnený plynový kotol na kúrenie a ohrev TUV. Bolo to zaujímavé, nakoľko sa len tak tak zmestil minibáger do priestoru medzi domom a plotom. Celý čas som trpel, či to omietka vydrží nepoškodená. Zeminu z výkopu sme museli dokonca dávať až za plot. Dúfam, že tam chvílku vydrží.

2. chceli sme premiestniť “elektriku” a dať spínaciu skrinku k plynu. Pôvodne mala ísť až na úroveň domu, no rozmysleli sme si to. Mal to  byť jednoduchý úkon a spravené za chvíľku. Paradoxne sme sa celkom natrápili. Zmotaný ´prívodový kábel nebol umiestnený tam kde sme očakávali, ale o kúsok vedľa.

3. odkopať pri hlavnom prívode vody zeminu aby sa dal spraviť hlavný prívod vody do domu. Tu nám minibáger celkom pomohol a mali sme to rýchlo spravené.

4. vyčerpali sme vodu z výkopu kde je uložený zemný register a jemne sme pozahŕňali uloženú hadicu. Teraz už môže prísť JCBčko a zahrabať register. Obávali sme sa, že ak by to on hneď zahrabával, mohol by priamo na register padnúť veľký kameň a poškodiť ju.

V piatok sa nám podarilo spraviť, celkom úspešne, aj zásah do dispozície domu. Zrušili sme šatník v spálni a “zamurovali” dvere zo spálne do kúpelne. Takto sme získali viac priestoru v spálni aj v kúpelni.

Reklamy
Označené: ,