08-10.11 – Poter

Posted on 10. novembra 2011

0Ak niekto nestaval montovaný dom, tak si neuvedomí fakt, že až teraz sme potrebovali na pozemku vodu. Ano, ano, ešte na zalievanie základovej dosky, ale to bolo dávno a to sme vyčerpali susedovi vodomernú šachtu, nech si môže spraviť odpočet vody.

Neprízvukoval by som to, ak by nás to neprekvapilo a ráno sme museli riešiť napojenie na vodu. Naštastie p. Helma nám poslal vodára, ktorý spravil prípojku vody a mohlo sa pokračovať.  Chlapi z firmy Mipo začali ráno makať aby do večera stihli spraviť celý dom. Nakoniec narátali 205 m2 poterov. Pre technických šprtalov nedávali sme žiadny špecialny poter. Dali sme betónovú klasiku v ktorej bol pridaný plastifikátor a sklovlákno. Prečo sme nepoužili anhydridovy poter? Odpoveď viac menej jednoduchá, vybrali sme sa riešením problému “good enough”. Proste sme nad tým nejak extra nešpekulovali. Tie výhody sa nám až tak nezdali oproti cene a dokonca nás aj niektorí ludia odhovárali.

Či sa spravil poter dobre momentálne neviem posúdiť. Firma dáva záruku na rovinatosť a či ju využijem uvidím až pri pokládke podlahy.

Včera sa nám aj podarilo zastaviť sa na SPP a podať žiadosť o namontovanie plynomeru. Uvidíme ako dlho im to bude trvať.

ps. teraz ešte diskutujeme, či sme nezabudli prízvukovať chlapom od poterov, že jednu sprchovú vaničku chceme mať zarovno s podlahou. Zajtra volám vodárom a uvidíme čo sa dá s tým robiť. Predbežne, to aspoň mne, vychádza na zbrúsenie cca 1,5cm poteru. Možno ešte zajtra ak to nie je vytvrdnuté to bude ľahšie.

Reklamy
Posted in: Montáž domu, Plyn