06.12 – Opravujeme neuvážené kroky

Posted on 12. decembra 2011

0Teraz je toho trošku viac a nestíham všetko načas updatovať. Názov článku preto nechávam podľa dátumu, kedy boli práce naozaj vykonané. Je to hlavne z toho dôvodu aby som ja mal tento blog ako taký stavebný denník.

Keď sme uvažovali ako pred montážou ako tak sprístupniť pozemok, ako prvé nám napadlo, že by sme mohli časť kde bude žeriav vysypať štrkom. To v podstate až doteraz super slúžilo svojmu účelu a aj v časoch keď bolo veľa blata, sa dalo po štrku celkom rozumne dostať k domu.

Čo už nebol až tak šťastný nápad, zahrnúť výkopy pri základoch týmto štrkom. Na prvé počutie sa to javí ako super nápad, veď voda, ktorej sme na pozemku mali dosť rýchlo vojde a aj rýchlo môže odtiecť. Jasné, môže rýchlo odtiecť ak má kam. U nás v ílovitej zemine ani veľmi nie a tak nám tento štrk pri základoch fungoval ako “akumulačná nádoba”.  Teraz s prácami v podstate čakáme do januára, tak sme sa rozhodli, že ten štrk odkopeme a nahrnieme ku základom zeminu, ktorá sa odtiaľ vykopala. Predpokladáme, že si zemina cez zimu sadne a potom na jar, keď budeme robiť finálne úpravy už nebude toľko sadať.

Samotná činnosť nebola veľmi komplikovaná, len bolo treba vykonávať ju opatrne, nakoľko dom je už omietnutý. Teraz počasie prialo stavebníkom, veľmi dlho nepršalo a tak nebolo žiadne blato.

Reklamy