13.07 – Piatok 13teho

Posted on 16. júla 2012

0


Príprava na zámkovú dlažbu

Znovu mám resty s písaním blogu. Nie, že by sa na dome nič nedialo, len sa mi veľmi nechce dokumentovať. Nadpis je trošku dramatický, ale až tak dramatické to nebolo. Je pravdou, že po dlhom období sucha prišiel dážď práve keď sme robili úpravi pozemku ale čo už. Strojník na JCBčku je majster svojho remesla a odviedol veľmi dobrú prácu. Potrebovali sme sa zbaviť jednej veľkej kopy, ktorá nám vznikla na pozemku po jeho zakúpení. Vyrovnali sme aj jarky popri ceste a hlavne sme pripravili pozemok na pokladanie zámkovej dlažby pred garáž a dvere.

Teraz už len čakáme, kedy bude sucho aby sme to mohli užabovať, objednať makadam, užabovať a tak dokola až po samotné položenie zámkovej dlažby.

Vnútro domu pomaly vyzerá ako dom. Opráv, čo musia sadrokartónisti spraviť je veľa a už chápem, prečo do montovaných domov dávajú tapetu. Toto je o hubu, len nám sa tapety nepáčili a chceme mať vnútro “omietnuté”.

Osadili sme aj pekné FAKRO schody na povalu. Ešte ich musíme doladiť na dĺžku, ale to spravíme až po finálnom položení dlažby.

Sobotu sme trávili upratovaním bordelu, uff ten priemyselný vysávač dostal zabrať. Celý dom sme povysávali možno aj 3x.

Teraz na chvíľku spomalíme, nakoľko sa majstrovi narodí prírastok do rodiny. Povedali sme si, že je lepšie netlačiť na pílu aj tak by rozmýšlal o tom čo je doma ako o robote.

Reklamy
Posted in: Interier, Pozemok