05.11 – Maliarske práce

Posted on 7. novembra 2012

0


Malujeme garáž

Tak po dlhšom čase sa znovu ozývame ako to vyzerá u nás na stavbe. Dali sme sa na neľahkú cestu malovania, a povedali sme si, že si dom vymalujeme sami. Aspoň nebudeme môcť nadávať na niekoho iného, že to zle spravil. Presne podľa hesla, ak si to spravíme sami, tak to bude ok :). No a môžeme sa pri tom aj niečo naučiť.

Strop mal byť všade biely, takže voľba na farbu jasná Alpina Weiss. Len stropy sú protipožiadny sadrokartón, čiže dočervena. Takže najskôr natrieť penetrákom a až potom farbou. Prekvapilo nás, že sme museli natierať až 3x, aby sme dosiahli takú farbu ako sa nám páči. Pritom sme postupovali presne podľa návodu. Trošku nás prekvapili spoje sadrokartónov, konkrétne tam kde je páska. Keď sa na to miesto pozrie skúsené oko vidí, že podklad je iný a farebnosť je jemne iná.

Na steny sme zvolili iný prístup. Nechceli sme ich dať tak fádne biele a hladké. Rozhodovali sme sa medzi tapetami a Knauf Easy Putz, špecialny náter priamo na sadrokartón. Easy Putz vyzerá veľmi pekne, robí to zaujívamú štruktúru na stene. Povedal by som, že to vyzerá skoro ako stierka. Trošku to ale zvyšuje pracnosť. Najskôr treba napenetrovať, potom prejsť jeden krát s Easy Putz a hneď následne vyhladiť. Myšlienka vyhlaďovať štetcom nás veľmi rýchlo prešla. Robiť to valčekom je už celkom pekná fuška.

O týždeň by sme chceli už dať namontovať elektriku, takže teraz musíme už trošku zamakať.

Reklamy
Označené: ,
Posted in: Interier