18.06 – Dokončovacie práce

Posted on 19. júna 2013

0


Umývadlá

Mohlo by sa zdať, že na dome sa nepracuje. Faktom je, že sme prácu nezverili žiadnym kazičom (rozumej firmám), ale pracujeme na dome samostatne my. To má za následok, že stavbárskym prácam začíname čím ďalej viac rozumieť. Zároveň prestávame chápať práci stavbárov, montérov, elektrikárov atď. Česť výnimkám.

Takže veľký problém žumpa sme na 99% vyriešili. Zvyšné percento by nás stálo veľa námahy a finančných prostriedkov.

Inštalatéri nemali stále čas, tak sme si povedali, že namontovať batérie a umývadlá nemôže byť veľký problém. Hlavne keď sa s každým dodáva návod na montáž. Čiže kúpelňa, wc taktiež na 99%. Akurát sme s dodávateľom sanity a zariaďovacích predmetov rozdiskutovali problematiku “východý a západný” trh. Vravel, že čím ďalej tím viac sa mu aj na výrobkoch prvej triedy od renomovaných výrobcov množia reklamácie. Aj teraz veľkosklad tvrdil, že obklady sú vyrobené v Nemecku, čakacia doba mesiac. Prídu a na obkladoch krásne Made in China. Koho za toto zabiť? Poviete si vrátiť, ale keď už sú obkladači v pozore? A všetky práce čakajú na obklady? Pekná dilema, že?

Dvere a zárubne už máme skoro všetky. Až na tie čo sme reklamovali. Začíname byť odborníci na reklamácie. Asi nie je jedna dodávka, ktorú by sme nereklamovali. Mne to už skoro príde ako sázka dodávateľov. Dodávatelia si povedia, že ľudia sú leniví a nechce sa im reklamovať, tak znižujú kvalitu.

Čo sa nám podarilo, sú pekné lišty okolo dlažby a parkiet. Veď prečo aj nie, robili sme si to sami :) Žiaľ v garáži na dva krát. Raz nám vyrazilo hadicu z kohútika a tak trošku vytopilo garáž. Lišty bolo treba poodlepovať nech všetko pekne preschne.

Kuchyňa je už skoro hotová. Berieme ju z IKEA. Majú veľa vecí skladom, kvalita celkom v poriadku a rozhodli sme sa pre bielu, takže biele korpusy nám nevadia. Jediná vec na ktorú čakáme je pracovná doska. Tá je neštandardného rozmeru. Len pokiaľ sme niekoho našli, kto by nám niečo také spravil trvalo asi dva týždne. Dali sme ju objednať, už tu aj mala byť, ale stále nie je.

Okolie to bude ešte zaberačka. Robíme odvod z okapov. Zistili sme, že budeme musieť vymyslieť aj maličkú “prečerpávačku” lebo okolo celého domu nedokážeme spraviť dostatočný spád.

Rozbehala sa elektrika a elektrické žalúzie. Dobre, že sme žalúzie, čo sa nám zdali byť dlhé na kuchynskom okne nestrihali. Klasika roboši namontovali žalúzie z kuchyne na terasové okno a naopak. Takže my si to radšej premontujeme naspäť.

Pripravili sme si už aj elektrický zvonček a garáž fičí na diaľkové ovládanie. Je to paráda.

Už nám táto stavba príde ako veľmi dobrá logická hra. Čím ste bližšie ku koncu, tým náročnejšia je a kladie vám viac polien pod nohy. My sa ale nevzdávame a určite túto hru vyhráme.

Reklamy
Posted in: Interier